Reklama wizualna dla małej firmy

Reklama zewnętrzna

Firmy które działają lokalnie bardzo chętnie korzystają z reklamy zewnętrznej, wizualnej, zwłaszcza, że jest to forma reklamy korzystna cenowo. Najdroższe jest zaprojektowanie, wykonanie i wyeksponowanie takiej reklamy. Później w praktyce żadnych kosztów nie ma, ponieważ zwykle tego typu reklama wisi na obiekcie firmy. Koszty pojawiają się, gdy firma zechce wywiesić reklamę wizualną poza swoim terenem, wtedy musi wydzierżawić miejsce i płacić czynsz. Jakie są najpopularniejsze formy reklamy zewnętrznej?

Reklama wielkoformatowa

Jest to reklama wizualna rzadziej spotykana z uwagi na wielkość, która często przekracza nawet 100 metrów kwadratowych. Wykonana jest albo z powlekanej poliestrowej tkaniny, backlight, fronlight albo z siatki mesh. Duże reklamy wielkoformatowe z tkaniny zawieszane są na ślepej ścianie, natomiast reklamy wykonane z siatki mesh przepuszczają światło i powietrze i mogą wisieć na ścianach z oknami.

Oklejanie witryn

Oklejanie witryn jest tanią forma reklamy wizualnej, wykorzystującą mniejsze powierzchnie ścian oraz okna. Reklamy na okna drukowane są na folii samoprzylepnej dziurkowanej, dzięki czemu przepuszczają światło, ale z zewnątrz nie widać co się dzieje wewnątrz. Na ściany stosuje się kreacje reklamowe w ramach wyklejane folią samoprzylepną z nadrukiem.

Oklejanie samochodów

Reklama na samochodach jest bardzo popularna, ponieważ może być ogladana przez bardzo dużo ludzi z obszaru działania firmy. Ciekawa wizualnie kreacja przyciąga wzrok, utrwala wizerunek firmy, postrzeganie marki oraz dostarcza podstawowych informacji. Oklejane są samochody, autobusy, tramwaje i ciężarówki. Reklama na pojazdach to jednorazowy wydatek, więc dostępna jest dla małych firm.

Banery reklamowe

Bardzo popularna reklama, która ma różnorodne oblicze, zależne od rodzaju użytego materiału.

Baner jednostronny – Frontlit – to tkanina poliestrowa powleczona PCV i zadrukowana z jednej strony. Bryty mogą być sklejane lub zgrzewane w bardzo duże banery zawieszane na ścianach budynków, na ogrodzeniach lub innych mocnych konstrukcjach. Frontlit nie przepuszcza wiatru dlatego wymaga zawieszenia na silnej konstrukcji.

Baner dwustronny – Blockout – tkanina powlekana i zadrukowana dwustronnie, z czarną wkładką między warstwami, nieprzepuszczającą światła. Stosowany na tablicach reklamowych, które można oglądać z dwóch stron.

Baner do podświetleń – Backlight – najczęściej stosowany w reklamach z podświetleniem od wewnątrz, kasetonach świetlnych, zwykle z tzw. poddrukiem niwelującym niedoskonałości druku na jednolitych barwnie powierzchniach.

Siatka Mesh – ażurowa tkanina o rzadkim splocie, powleczona PCV. Przepuszcza światło i powietrze, lekka, dzięki czemu bardzo duże reklamy banerowe ważą stosunkowo niewiele.

Baner odblaskowy – baner o specjalnym podkładzie odbijający światło i sprawdzający się jako nośnik reklamowy przy drodze, ulicy, chodniku.

Billboardy

Reklamy na billboardy drukowane są na specjalnym papierze z niebieskim tyłem, co zapobiega przenikaniu elementów poprzedniej grafiki. Dzięki temu można go naklejać na poprzednia reklamę. Billboard z papierowym nadrukiem jest odporny na wodę, ale służy raczej do krótkotrwałych zastosowań.

Ekrany multimedialne

Ekrany z kreacjami reklamowymi wyświetlane w ciągu pieszym w galerii handlowej, w kinie, dworcu lub innej instytucji z duża liczba odwiedzających

Folia samoprzylepna

Druk na folii samoprzylepnej to jedna z najczęściej stosowanych technologii o różnorodnym zastosowaniu

Folia monomerowa

Najtańsza folia samoprzylepna bezbarwna lub biała stosowana do oklejania płaskich powierzchni. Z uwagi na pamięć kształtu nie nadaje się do oklejania wklęsłych powierzchni, ponieważ odklei się. Po laminowaniu może służyć do oklejania samochodów.

Folia polimerowa

Biała lub przezroczysta folia samoprzylepna z pewnym efektem pamięci kształtu. Może być stosowana na pofałdowane powierzchnie, ale bez głębokich przetłoczeń, ponieważ w miejscach wklęsłych odklei się. Stosowana do oklejania samochodów (po laminowaniu)m oraz na szyldy.

Folia wylewana

Do oklejania skomplikowanych kształtów, wklęsłych powierzchni. Doskonale dopasowuje się do oklejanej powierzchni. Do oklejania samochodów po laminowaniu.

Folia One Way Vision OWV

Folia dziurkowana do oklejania witryn sklepowych oraz szyb samochodowych. Często spotykana na tramwajach i autobusach, ale wówczas wymaga laminowania.

Folia odblaskowa

Stosowana na budynkach i pojazdach, świeci światłem odbitym, dzięki czemu jest doskonale widoczna w nocy. Czasem stosowana jako folia na podłogi.

Folia adhezyjna

Przylega bez kleju do szyb, plexi i innych gładkich powierzchni. Chętnie stosowana w aranżacji wnętrz.

Folia podłogowa

Ciekawa kreacja reklamowa w marketach i dużych sklepach. Powinna być pokryta laminatem antypoślizgowym.

Folia magnetyczna

Najcześciej stosowana na samochody albo tablice informacyjne, wszędzie tam, gdzie trzeba ja szybko założyć i równie szybko zdjąć. Możliwe jest drukowanie wprost na folii magnetycznej albo oklejanie jej zadrukowaną folią.