Jak założyć stronę internetową?

Do czego jest potrzebna strona internetowa w firmie? Czy można się bez niej obejść w dobie portali social media? Pewnie tak, można przecież sobie wyobrazić salon fryzjerski, który działalność internetową prowadzi na Facebooku. Nawet w takim przypadku można sobie wyobrazić pytanie: a dlaczego nie założył własnej strony internetowej? Własna strona internetowa jest jak własna siedziba w realnym świecie, strony na portalach SM są jak firma w dzierżawionych pomieszczeniach. Większość ludzi szuka informacji o produktach i usługach w internecie, dlatego finalnie w internecie musi trafić do wirtualnej siedziby firmy, czyli na jej stronę internetową.

Strona internetowa pełni funkcje informacyjną, prezentuje ofertę, umożliwia kontakt, a nawet sprzedaje. Oczywiście pod pewnymi warunkami: strona internetowa jest nowoczesna, szybka, dostosowana do urządzeń mobilnych (smartfonów), intuicyjna. Jak zrobić taką stronę internetową? Jeśli ktoś potrafi, może to zrobić samodzielnie. Pozostali muszą posiłkować się zleceniem tematu innym firmom. Zewnętrzne firmy robią strony na gotowych CMS-ach, bo tak jest szybciej i łatwiej. Jedną ze ścieżek postępowania jest korzystanie z gotowych kreatorów stron internetowych, które dodatkowo oferują hosting. Wtedy można zrobić stronę samodzielnie, ale pochłania to czas, który przedsiębiorca może poświęcić na prowadzenie firmy.

Jednym z ciekawszych CMS-ów jest WordPress, który kojarzony jest głównie z blogami. Tymczasem od wielu lat na bazie WordPressa budowane są skomplikowane strony internetowe firm i organizacji, a nawet w pełni funkcjonalne sklepy internetowe. Strony internetowe oparte na WordPressie mają czytelną budowę, są responsywne (automatycznie dostosowują się do szerokości ekranu), a ich obsługa po stronie administratora jest bardzo prosta. Ta strona została zbudowana właśnie na bazie WordPressa.

Tworzymy strony proste, czytelne, bez przeładowania zbędnymi informacjami. Strona główna to wizytówka, ale z czytelnym przekazem i widocznym menu. Co jeszcze powinno być na stronie? Formularz kontaktowy, zakładka z informacjami o firmie, zakładka z ofertą, wskazówki dojazdu do firmy oraz część blogowa, która tak naprawdę może być poradnikiem lub aktualnościami (albo jednym i drugim).

albo zobacz szczegóły oferty – www.nvvi.eu/sklepy-i-strony-www