Instagram to internetowe medium społecznościowe o bardzo dużym tempie wzrostu. Podobnie jak inne media firma może mieć własne konto na Instagramie i używać go do budowy świadomości marki, promocji produktów lub usług, bieżącej interakcji ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami.
Instagram to zdjęcia i krótkie filmy, w założeniu twórców komunikujące „tu i teraz”, chociaż można również publikować zdjęcia studyjne.
***
Instagram pomaga w budowaniu wizerunku firmy, ale trzeba go ciągle „karmić” wartościową treścią. Nie każda firma może sobie na to pozwolić. Zanim założymy firmowe konto, wart zbadać, czy są tam użytkownicy, którzy mogą interesować się naszymi produktami. To nie jest medium opanowane tylko przez młodych, więc przez umiejętne linkowanie zdobywanie obserwujących i używanie hashtagów można dopracować się rosnącego grona stałych użytkowników.
Instagram – korzyści dla firm
- bezpośredni kontakt z klientami i potencjalnymi klientami
- budowanie wizerunku marki
- dodatkowy kanał reklamowy
- docieranie do większej liczby potencjalnych klientów
- przekazywanie ważnych i ciekawych informacji
Co oferujemy
- prowadzenie profilu na Instagramie
- wspólnie z klientem ustalamy grupę docelową
- ustalamy sposób postowania i stosowane hashtagi
- postujemy, reagujemy na aktywność obserwujących, komentujemy
- rozwijamy konto ( liczba obserwujących)
- prowadzimy reklamy Instagram Ads
Jakie branże powinny korzystać z Instagrama? Obowiązkowo wszystkie lokale gastronomiczne, ecommerce, firmy motoryzacyjne, firmy w jakikolwiek sposób związane z modą i urodą. Instagram to doskonałe miejsce do propagowania wydarzeń kulturalnych i wszelkiego rodzaju imprez.
Konto firmowe Instagram powinno być połączone z kontem firmowym na Facebooku. Ułatwi to publikowanie treści i prowadzenie działań reklamowych – każdy wpis na koncie Instagram można promować, powiększając jego zasięg. Działania reklamowe prowadzi się za pośrednictwem konta na Facebooku. Do promowania konta można organizować konkursy, popularność konta (a więc i zasięg) wówczas rośnie. Ponadto w „bio” podajemy adres własnej strony internetowej, a w „stories” również używamy odnośników (linków) do odpowiednich podstron.